umývanie lodžiíNaše blízke okolie zvykne často vravieť, že sme sa s manželom úplne našli. Mám dojem, že túto myšlienku som nikdy nevyvracala, lebo sa mi zdala od samého začiatku pravdivá. Ktovie, možno sa to tak občas skutočne prihodí a dvaja, sprvu celkom cudzí ľudia, časom stanú tými vôbec najbližšími. A my sme zrejme dostali – tam hore – za úlohu, šíriť tento dobrý príklad všade okolo nás. 

Žijeme v meste, ale ten starší, opravený byt je pre nás oveľa viac, ako nejaký veľký dom na dedine. Nikam to proste nemáme ďaleko, naše deti chodili do školy takmer cez ulicu a z divadla nám to trvalo desať minút pešo. Iste, život uprostred mesta so sebou prináša viacero komplikácií a každodenných starostí, no ani jeden z nás by určite nemenil.

Navyše sme predčasom všetky pomyselné mínusky vyvážili jedným veľkým plus. Dostalo podobu víkendového domca, pár desiatok metrov od brehu jazera. Autom nám cesta do manželovej rodnej dediny trvá niečo vyše hodiny, a to s nikým nepretekáme. Potom už len stačí sotva päť minút popri rieke a zastavujeme kúsoček k jazera. 

Malá…

umývanie presklenných stienMalá rekreačná oblasť začala okolo tichej vodnej plochy vznikať pred rokmi. Starosta dediny mal vtedy predstavu, že počas leta tak sem priláka viac ľudí, čo sa mu – vďaka jeho nesmiernej vytrvalosti a buldočej povahe – napokon podarilo. Zároveň však dokázal nemožné: ukočíroval všetky hlúpe a divoké snahy, aby sa toto malebné miesto zmenilo na komerčné, donekonečna žmýkané zlaté teľa.

Tí, ktorí sem dnes pravidelne chodia, oceňujú v prvom rade rozmery akejsi tichej, osobnej intímnosti, nebeského pokoja a nenaštrbeného spojenia celého miesta s pôvodnou prírodou. Myslím si, že práve tieto momenty stvorili základný kameň úspechu tohoto výnimočného starostovho projektu.

Nezapieram, že my dvaja sa k nemu hrdo hlásime. Keď sa naskytla možnosť kúpiť kúsok od jazera menšiu parcelu na stavbu víkendového domca, neváhali sme takmer ani pol dňa. Riadením šťastného osudu výstavbu niekoľkých domov riadil nielen starosta – obrovský patriot a skrz-naskrz správny chlap – ale aj ním vybraný, osvietený architekt.

Celá…

umývanie výkladovCelá lokalita okolo jazera preto dnes pôsobí veľmi harmonicky a v dokonale vymodelovanej ľudskej mierke bez toho, aby akokoľvej súperila s pôvodným svetom okolo seba. Myslím, že takých ľudí, ako je miestny richtár, by sa v tom slovenskom mini kúte nášho veľkého sveta uživilo aj niekoľko desiatok.  

Náš domec, lebo dom to určite nie je, dostal do vienka genetickú výbavu spojenú s drevom a sklom. Tých jeho niekoľko kovových častí tvorí skôr súčasť technológie a nevyhnutných stavbárskych noriem, takže keď budeme hovoriť pozitívne zeleným slovníkom, máme takmer ekologickú stavbu.

Podstatné je pre nás ale čosi celkom iné. Naše malé víkendové tuskulum, azyl alebo zázemie, sa naozaj rýchlo premenilo na miesto, kde si dokážeme krásne oddýchnuť, vyčistiť hlavu a načerpať novú energiu pre ďalší týždeň. A k úplnému šťastiu nám postačí aj tých niekoľko jeho štvorcových metrov.

Ako…

umývanie zimných záhradAko som vravela, domec je stvorený najmä z dreva a zo skla. Sklo je fantastické plátno, najmä ráno a podvečer, keď cez početné plochy padá do interiéru mäkké slnečné svetlo a prepožičiava dôverne známym veciam novú podobu. Vtedy na malý okamih zabudnete na všetky starosti tohoto sveta a vnímate len novostvorený priestor okolo vás.

Nebola by som však praktická žena, keby som sklo nevidela aj v inom, ako len slnečnom, poetickom svetle. Stačí niekoľko týždňov, prípadne víkend s vnučkou alebo pár hosťami a sklá odrazu ponúkajú odtlačky prstov, fľaky a mapy najrôznejšieho druhu, veľkosti a tvaru. Ak mám na to chuť a čas, okná poumývam a vyleštím, lebo na čistotu si odjakživa potrpím. 

Pár týždňov dozadu sa stalo niečo podobné. Mali sme ku nám pozvaných zopár hostí a chystali príjemnú grilovačku. Bola som však roztržitá, či nešikovná a celkom nepekne si popálila prsty na ľavej ruke. Stáva sa, ale zrejme vždy vtedy, keď to najmenej potrebujeme. 

Večierok…

ako odstrániť polepy z okienVečierok to našťastie nijako zvlášť nepokazilo. Horšie to už bolo s mojim umývaním okien. Budúci víkend mali totiž ku nám prísť aj naše deti, keďže manžel mal meniny. Lenže nemať pritom umyté okná, to by som, ako starostlivá žena, nezniesla.

Keďže manžel ma zrejme pozná ešte lepšie ako ja sama, videl mi určite na nose, že bude treba rýchlo vymyslieť dajaké náhradné riešenie, aby sa všetky okná opäť rozžiarili želanou čistotou. Sľúbil mi, že to dajako zariadi, len čo sa večer vrátime domov. Ako vždy, dané slovo do bodky dodržal.

Sotva som doma stačila vybaliť tých zopár tašiek, muž prišiel za mnou s tým, že našiel profesionálnu firmu, ktorá sa mu pozdáva. Spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. má vraj na webe samé plusové reakcie a dobré klientské hodnotenia. Navyše má za sebou už dlhé roky úspešnej praxe v oblasti upratovania, takže by sme to mali skúsiť práve s ňou.

Rada…

prípravky na umývanie okienRada som súhlasila. Manžel dohodol vo firme termín, pričom cena nebola nijako premrštená. Keďže počas víkendu sme čakali naše deti, padol termín na piatok. Dvaja páni z A SERVIS LIPKA dohodnutý čas dodržali a dali sa do práce. Okná umývať viem a tiež som už videla kdekoho, kto sa im venoval, no tí dvaja profíci na mňa pôsobili ako zjavenie.

Boli perfektne zohratí a presne vedeli, kde má každý svoje miesto. Z každého ich pohybu sa dalo ľahko čítať, že takýchto umytých okien majú za sebou stovky, ak nie viac. Asi takto nejako si môže laik predstavovať skutočného profíka.

Samozrejme, že pracovníci Trnava okna, výškové umývanie sa nevenovali len našim znečisteným okenným tabuliam, ale pozorne a starostlivo čistili aj ich rámy, špeciálne krycie lišty a všetky miesta, kde sa sklenené plochy pripájali k drevenej konštrukcii víkendového domca.

Boli…

čím umyť oknáBoli to vlastne veľmi príjemné okamihy, vidieť vlastné okná, ktoré vzali do rúk naslovovzatí profesionáli a v priebehu niekoľkých desiatok minút ich premenili na dokonale čisté,  presklené steny. Bola som s ich prácou viac ako spokojná, lebo takto umyté okná by som sama asi nezvládla.

Nasledujúci víkend s našimi deťmi dopadol nad očakávanie dobre. Bolo očividné, že každý sa v domci pri jazere cítil skutočne dobre. Dcéra sa mi v jednej chvíli súcitne prihovorila, ako som s tými popálenými prstami dokázala všetky tie okná zvládnuť.

Nesmierne…

ako na umývanie okienNesmierne rada som sa jej pochválila, že sme mali v tomto smere veľkú premiéru, keďže čistenie okien urobili za mňa tentoraz profesionáli z firmy A SERVIS LIPKA. Asi to nebude prekvapenie, no dcéra si kontakt na firmu zapísala, lebo – podobne ako ja – konštatovala, že tie okná sú umyté a vyčistené priam skvostne.

Naozaj veľmi rada teda odporúčam aj do vašej pozornosti služby spoločnosti A SERVIS LIPKA. Vaše okná, ale napríklad aj koberce, sa tak ocitnú v starostlivých rukách skúsených odborníkov, a môžete mi veriť, že s výsledkami ich práce, prístupu a kvality budete viac ako spokojní. Podľa môjho názoru, získalo profesionálne upratovanie naozaj skvelú adresu.